ייפוי כוח מתמשך

עו"ד יעקב גולדברג הינו מוסמך משרד המשפטים לעריכת כל סוגי ייפוי כוח מתמשך.

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לכל בגיר לקבוע כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו בעתיד, כאשר הוא לא יוכל לטפל בהם בעצמו. 

מטרת ייפוי הכוח המתמשך לשמש את מיופה הכח לדאוג לכל צרכיו של הממנה.

ממנה רשאי לתת בייפוי כוח מתמשך הנחיות מקדימות למיופה הכוח, שבהן יפרט את רצונו לגבי החלטות עתידיות שיתקבלו בשמו או פעולות שיינקטו בשמו בעניינים הנכללים בייפוי הכוח.

ברוב המקרים אין צורך לערב את בית המשפט בנושא ייפוי כוח מתמשך, אך קיימת חובה למלא טפסים מיוחדים ולחתום עליהם בפני עורך דין שעבר הכשרה מיוחדת, ושאין לו עניין אישי בייפוי הכוח.

למה חשוב לחתום על ייפוי כוח מתמשך?

הרבה פעמים חושבים ש "לי זה לא יקרה", יש עוד זמן ומי בכלל חושב על זקנה, או מחלה, או חלילה תאונה- אבל החיים חזקים מאיתנו וצריך להתכונן אליהם מראש במיוחד כשכל אחד יכול להגיע למצב שאי אפשר לתפקד באופן עצמאי.

לכן במצב כזה זה הזמן לבצע ייפוי כוח מתמשך כלומר למנות מיופה כוח אחד או יותר שאתם בוחרים ובוטחים בו , שברגע האמת יוכל להחליט עבורכם את ההחלטות החשובות באמת תוך כדי שמירה על האני מאמין שלכם, לדוגמה: למי לתת מתנות, כמה ובאיזה אירועים, לאיזה עמותות להמשיך לתרום ובמי להמשיך לתמוך.

קיימים שלושה סוגי עניינים שניתן להרשות בייפוי כוח מתמשך:

עניינים אישיים
מדובר על הצרכים היומיומיים, צרכים חברתיים ונפשיים וכן גם צרכים בריאותיים.


עניינים רפואיים
ייפוי כוח זה מסמיך את מייפה הכוח לפעול בשמו של הממנה רק בעניינים הנוגעים לבריאותו ומסמיך את מיופה הכוח גם בעניינים הנוגעים לבדיקה או לטיפול פסיכיאטרי בקהילה וכן לקבלת מידע בנוגע לבדיקה, טיפול או אשפוז בבית חולים פסיכיאטרי לפי חוק טיפול בחולי נפש, התשנ"א-1991, והכול אלא אם כן קבע הממנה אחרת.

במידה והמצב הבריאותי שלכם יתדרדר ואתם תהפכו להיות סיעודיים, כולל אשפוז רפואי – במצב זה לא ניתן לפעול ולתת הוראות אשר ניתן ליישם אותם ורק בעזרת מיופה הכוח אשר מיניתם רק הוא יוכל להחליט.     

עניינים רכושיים
קבלת החלטות בנושא מגורים, טיפול בנכסים ובכספים, החלטות עתידיות אם זה לדוגמה: מכירה או השכרת הבית וכדומה.

מה היתרונות בביצוע ייפוי כוח מתמשך?

ישנם יתרונות חשובים בהכנת מסמך ייפוי כוח מתמשך והם:

  • ניתן להעניק ייפוי כוח לעניינים אישיים, רפואיים ורכושיים ולא רק לעניין אחד.
  • ניתן למנות יותר ממיופה כוח אחד.
  • אין צורך להגיש בקשה לבית המשפט למינוי אפוטרופוס וכאשר ייפוי הכוח הנ"ל מוכן הוא נשלח ישירות למשרד המשפטים.
  • ייפוי כוח מתמשך ייכנס לתוקפו במועד שבו חדל הממנה להיות מסוגל להבין בדבר, בעניין שלגביו ניתן ייפוי הכוח המתמשך ובכלל זה לקבל החלטות בקשר אליו.
  • על מיופה הכוח הנבחר לא חלה חובת דיווח לאפוטרופוס הכללי.
  • נכון למועד זה הפקדת ייפוי כוח מתמשך מתבצעת ללא תשלום אגרה.

 

איך לבחור עורך דין לייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך ייחתם בידי הממנה בפני עורך דין שעבר הכשרה לעניין עריכת ייפוי כוח מתמשך והוסמך ע"פ חוק הכשרות והאפוטרופסות, התשכ"ב 1962.

עו"ד מוסמך ומנוסה בתחום זה יטפל ויערוך את המסמך בהתאם להכשרתו ולכן חשוב מאוד לפנות לעו"ד בעל ניסיון בתחום ייפוי כוח מתמשך.             

חישבו על העתיד עוד היום — צרו קשר לתיאום פגישה להכנת ייפוי כוח מתמשך. 

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת ייעוץ ללא התחייבות או עלות, או התקשרו עכשיו 03-5477188.